/ Blog

Blog v2.1

Sú dva typy ľudí, tý ktorý zálohujú a tý čo zálohovať začnú.

No a v mojom prípade platí že začnem zálohovať :)

Ako? O tom bude v najbližšej dobe článok.

Prečo blog rozbehávam opäť až tak neskoro? Pretože až teraz som si našiel čas venovať sa aj menej prioritným veciam ako je môj blog. Taktiež my to už trochu chýbalo, pracovať na niečom len tak, zo zábavy.

A čo sa stalo? Tak ako v IT býva zvykom, aj moja verzia blogu bola rozbehaná len dočasne. Mal som v pláne Ghost poriadne otestovať a až keď sa rozhodnem že je to to pravé orechové, rozbehnem ho na trvalo. Z toho dôvodu som docker kontajneru nenastavil priečinok, kde by sa ukladal obsah blogu a ktorý by bol mimo kontajner.

Čas bežal, na túto drobnosť som zabudol a potom som si začal robiť poriadok na VPS, no a nechtiac som vymazal aj kontajner, kde bežal blog. Keby som ho rozbehal správne, tak ako teraz, nebol by to problém. Vytvoril by som nový kontajner, pretože obsah bol uložený aj mimo jeho dosah. V mojom prípade však jediná kópia bola v samotnom kontajneri a s jeho vymazaním som prišiel aj o celý obsah.

O čo som prišiel? O všetky rozpísané články a taktiež všetky články, ktoré boli zverejnené už na novom blogu. Koľko tých článkov bolo? Nemám najmenšie tušenie :) Bolo skúškové obdobie a hlavu som mal niekde inde. O to menej ma to však teraz časom mrzí.

Upokojiť však môžem všetkých prvákov na FITe, článok o rozbehaní DOXYGEN v Sublime bude v priebehu najbližšieho týžna opätovne nahodený. Zverejnený bude taktiež aj článok o základoch programovania RasPi a mnohé ďalšie (pokiaľ chcete aby mal niektorý článok vyšiu prirotu, napíšte mi správu).

Nakoľko som sa v poslednom období začal venovať IoT, Malware a DevOps, tieto témy budú pravdepodobne dominovať. Hlavne to budú rôzne krátke tipy a triky, ktoré sa môžu hodiť do života. Stále sa pohrávam aj s myšlienkou publikovania krátkych poviedok.

V pláne mám taktiež aj krátke články o typoch na zaujímave knižky akými sú Start-up Nation, alebo Daemon.

Toľko k reportu čo ďalej :)